Sportdykning (16st)

Missa inte eventuella underkategorier till vänster i menyn

                                   ANNONSPLATS LEDIG! Advertisement free!


Sportdykning Dykning - Lärobok i modern dykning
 Pris: 90 kr / 10,3 €

Dykning - Lärobok i modern dykning

Jangvik Tomas red
197 sidor
Inbundet förlagsband Sportdykarförbundet/Spektra 1990 illustrerad.
Läs mer / Större bild
Sportdykning Lär dig Sportdykning
 Pris: 70 kr / 8,0 €

Lär dig Sportdykning

Scorpius diving club red.
167 sidor
Pappband Spektra 1975 illustrerad Lärobok i modern sportdykning, fackgranskats av Svenska sportdykarförbundet. Utrustningen, dykfysik, kroppens anpassning, dyktabeller, dykmatrial, praktiska dykövningar, fridykning, apparatdykning mm.
Läs mer / Större bild
Sportdykning Medicinska akuttillstånd Manual Nr 1
 Pris: 100 kr / 11,5 €

Medicinska akuttillstånd Manual Nr 1

Barker Maryl/Heineman Peder J.
44 sidor
Häfte 15x21 cm klammerhäftad Padi Sweden AB 1992. Illustrerad med fotografier i svartvitt och teckningar. Gott skick.
Läs mer / Större bild
Sportdykning Padi Advanced Diver Manual
 Pris: 200 kr / 23,0 €

Padi Advanced Diver Manual

Graver Dennis/Wohlers Robert
234 sidor
Häftad 17x24 cm Padi California 1984. Illustrerad med svartvita fotografier och teckningar. The enjoyable and simple way to learn navigation, night diving, search and salvage, deep diving and more. Gott skick.
Läs mer / Större bild
Sportdykning PADI Adventures In Diving - Fortsatt utbildning för open water-dykare
 Pris: 300 kr / 34,5 €

PADI Adventures In Diving - Fortsatt utbildning för open water-dykare

Shreeves Karl m.fl.
264 sidor
Trådhäftad Göteborg 1993. Rikt illustrerad med svartvita fotografier och teckningar. Gott skick.
Läs mer / Större bild
Sportdykning Padi Open Water Diver Manual
 Pris: 180 kr / 20,7 €

Padi Open Water Diver Manual

Shreeves Karl
272 sidor
Trådhäftad Padi norden 1991 illustrerad med färgfotografier och teckningar. Glädjen och äventyret i att lära sig dyka

Läs mer / Större bild
Sportdykning Padi Rescue Diver Manual
 Pris: 250 kr / 28,7 €

Padi Rescue Diver Manual

Brylske Alex
170 sidor
Trådhäftad 17x24 Padi Värnamo 1992. Svensk utgåva. Illustrerad med svartvita fotografier och teckningar. Prevention - Rescues - Management - Equipment - Assists - First Aid. Gottskick.

Läs mer / Större bild
Sportdykning Scuba diving
 Pris: 50 kr / 5,7 €

Scuba diving

Barrett Norman
32 sidor
Pappband,Picturelibrary,1988,illustrerad
Läs mer / Större bild
Sportdykning Sportdykning
 Pris: 80 kr / 9,2 €

Sportdykning

Kihlström Gustaf & Lundborg Gunnar
112 sidor
Häfte W&W 1968 illustrerad.Den modern handboken om dykning.
Läs mer / Större bild
Sportdykning Sportdykning
 Pris: 70 kr / 8,0 €

Sportdykning

Hultstrand Birger
95 sidor
Häftad sesam 1969 illustrerad. De första grunderna. Utrustning och teknik-säkerhet.
Läs mer / Större bild
Sportdykning Sportdykning i Medelhavet
 Pris: 150 kr / 17,2 €

Sportdykning i Medelhavet

Hass Hans
320 sidor
Inbundet förlagsband/omslag.Generalstabens Litigrafiska Anstalt 1979. Rikt illustrerad med kartor, teckningar och fotografier i färg och svartvitt. Beskriver sportdykning i allmänhet och sportdykning i Medelhavet i synnerhet. Lite nött
omslag men för övrigt i gott skick.
Läs mer / Större bild
Sportdykning The Encyclopedia of Recreational Diving
 Pris: 450 kr / 51,7 €

The Encyclopedia of Recreational Diving

Shreeves Karl
574 sidor
Häftad 21,5x28 cm Padi California 1993. Illustrerad med fotografier i färg och svartvitt samt teckningar. Med sak register. Gott skick.
Läs mer / Större bild