Fotbollboken (75st)

Missa inte eventuella underkategorier till vänster i menyn

Information angående Fotbollboken officiell kalender för SFF. Första årgången 1932-33. Det finns ett år när Fotbollboken inte kom ut, det var 1972.


Fotbollboken Fotbollboken 1932-33
 Pris: 2500 kr / 287,4 €

Fotbollboken 1932-33

Eklöw Rudolf red
160 sidor/pp.
Privatinbundet (saknar omslagsbild) Å&Å & Svenska fotbollförbundet 1932 1:a årgången illustrerad. Fotbollboken 1932-33 med Svenska fotbollförbundets tävlingskalender. Dedikation hälsning från Rudolf Eklöw. Biblioteksstämpel titelbladet. ovanlig se större bild
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1934-35
 Pris: 1000 kr / 114,9 €

Fotbollboken 1934-35

Eklöw Rudolf red.
256 sidor/pp.
Häftad Å&Å & Svenska fotbollförbundet 1934, 3:e årgången illustrerad. Svenska fotbollsförbundets officiella seriekalender, omslag Nils Rosén . skada omslag samt vikmärke omslag
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1935-36
 Pris: 1400 kr / 160,9 €

Fotbollboken 1935-36

Eklöw Rudolf red
248 sidor
Häftad Å&Å & Svenska fotbollförbundet 1935 4:e årgången illustrerad. Svenska fotbollsförbundets officiella seriekalender. Anders Rydberg omslag. fint ex.
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1936-37
 Pris: 1000 kr / 114,9 €

Fotbollboken 1936-37

Eklöw Rudolf red
256 sidor
Häftad Å&Å & Svenska fotbollförbundet 1936, 5:e årgången illustrerad. Svenska fotbollsförbundets officiella seriekalender. Sven Jonasson omslag, Med de nya serieprogrammen
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1936-37
 Pris: 300 kr / 34,5 €

Fotbollboken 1936-37

Eklöw Rudolf red
256 sidor
Häftad Å&Å & Svenska fotbollförbundet 1936, 5:e årgången illustrerad. Svenska fotbollsförbundets officiella seriekalender. Omslag Sven Jonasson. Skadat ex. saknar bokrygg och baksida.
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1937-38
 Pris: 900 kr / 103,4 €

Fotbollboken 1937-38

Eklöw Rudolf red.
264 sidor
Häftad Å&Å & Svenska fotbollförbundet 1937, 6:e årgången illustrerad. Omslag Elof Ericsson ordförande Svenska Fotbollförbundet. skivet på framsidan, övrigt fint ex.
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1938-39
 Pris: 900 kr / 103,4 €

Fotbollboken 1938-39

Eklöw Rudolf red.
272 sidor
Häftad Å&Å & Svenska fotbollförbundet 1938, 7:e årgången illustrerad. Omslag Tore Keller, Sleipners historia.
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1940-41
 Pris: 800 kr / 92,0 €

Fotbollboken 1940-41

Eklöw Rudolf red
256 sidor
Häftad Å&Å & Svenska fotbollförbundet 1940 9:e årgången illustrerad. Karl-Erik Grahn omslag. lite ryggskadad

Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1942-43
 Pris: 700 kr / 80,5 €

Fotbollboken 1942-43

Eklöw Rudolf red
203 sidor
Häftad Å&Å & Svenska fotbollförbundet 1942, 11:e årgången illustrerad. Omslag Garvis Carlsson. lite nött bokrygg
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1943-44
 Pris: 700 kr / 80,5 €

Fotbollboken 1943-44

Eklöw Rudolf red.
246 sidor
Häftad Å&Å & Svenska fotbollförbundet 1943 12:e årgången illustrerad. Svenska fotbollsförbundets officiella seriekalender. Omslag Sven Bergquist, fint ex.
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1945-46
 Pris: 600 kr / 69,0 €

Fotbollboken 1945-46

Eklöw Rudolf red.
252 sidor
Häftad Å&Å & Svenska fotbollförbundet 1945 14:e årgången illustrerad. Omslag Gunnar Nordahl
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1946-47
 Pris: 450 kr / 51,7 €

Fotbollboken 1946-47

Eklöw Rudolf red
251 sidor
Häftad Å&Å & Svenska fotbollförbundet 1946 15:e årgången illustrerad. Omslag Gunnar Gren. lite nött omslag, inskrivet resultat, samt tepjrester
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1947-48
 Pris: 400 kr / 46,0 €

Fotbollboken 1947-48

Eklöw Rudolf red
235 sidor
Häftad Å&Å & Svenska fotbollförbundet 1947 16:e årgången illustrerad. Torsten Lindberg omslag. fint ex.
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1948-49
 Pris: 180 kr / 20,7 €

Fotbollboken 1948-49

Eklöw Rudolf red
231 sidor
Häftad Å&Å & Svenska fotbollförbundet 1948, 17:e årgången illustrerad. Bian Rosengren omslag. Allt om Olympiaden, lnött omslag, skadad bokrygg


Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1949-50
 Pris: 200 kr / 23,0 €

Fotbollboken 1949-50

Eklöw Rudolf red
251 sidor
Häftad Å&Å 1949 18-årgången, illustrerad. Svenska fotbollsförbundets officiella seriekalender. Erik Nilsson omslag. Sverige mot VM i Brasilien. Inskrivet resultat och anteckningar


Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1950-51
 Pris: 200 kr / 23,0 €

Fotbollboken 1950-51

Eklöw Rudolf red
272 sidor
Häftad Å&Å 1950 19-årgången, illustrerad. Svenska fotbollförbundet kalender. Kalle Palmer omslag.
Nött med vikmärken
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1951-52
 Pris: 200 kr / 23,0 €

Fotbollboken 1951-52

Eklöw Rudolf red
270 sidor
Häftad Å&Å 1951, 20-årgången, illustrerad. Svenska fotbollförbundet kalender. Hasse Jeppson omslag.

Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1952-53
 Pris: 200 kr / 23,0 €

Fotbollboken 1952-53

Eklöw Rudolf red
270 sidor
Häftad Å&Å 1952,21-årgången, illustrerad. Svenska fotbollförbundet kalender. Bengt Julle Gustavsson omslag.
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1953-54
 Pris: 200 kr / 23,0 €

Fotbollboken 1953-54

Eklöw Rudolf red.
280 sidor
Häftad Å&Å/Svenska fotbollförbundet 1953, 22-årgången, illustrerad. Svenska fotbollförbundet kalender. Kalle Svensson omslag.
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1954-55
 Pris: 180 kr / 20,7 €

Fotbollboken 1954-55

Eklöw Rudolf red.
296 sidor
Häftad Å&Å 1954, 23-årgången, illustrerad. Svenska fotbollförbundet kalender. Karl Alfred Jakobsson omslag. Med Fotbollbokens tipskupong (4s.)
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1955-56
 Pris: 140 kr / 16,1 €

Fotbollboken 1955-56

Eklöw Rudolf red.
272 sidor
Häftad Å&Å 1955, 24-årgången, illustrerad. Svenska fotbollförbundet kalender. Cack Andersson omslag.lite nött rygg
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1956-57
 Pris: 140 kr / 16,1 €

Fotbollboken 1956-57

Eklöw Rudolf red.
264 sidor
Häftad Å&Å 1956,25-årgången, illustrerad. Svenska fotbollförbundet kalender. Åke Bajdoff Johansson omslag
lite skada på omslaget
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1957
 Pris: 140 kr / 16,1 €

Fotbollboken 1957

Eklöw Rudolf red.
200 sidor
Häftad Å&Å 1957 26:a-årgången Svenska Fotbollförbundets officiella spelkalender illustrerad. Torbjörn Jonsson omslag.


Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1958
 Pris: 140 kr / 16,1 €

Fotbollboken 1958

Eklöw Rudolf red.
229 sidor
Häftad Å&Å 1958 27:a-årgången Svenska Fotbollförbundets officiella spelkalender illustrerad. Gunnar Gren omslag, Senaste nytt om VM. ( + 4 s. färgbilder)
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1959
 Pris: 120 kr / 13,8 €

Fotbollboken 1959

Eklöw Rudolf red
216 sidor
Häftad Sv.F.F.1959 illustrerad. Svenska fotbollförbundet kalender 28:e årgången. Bengt Fölet Berndtsson på omslag

Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1960
 Pris: 80 kr / 9,2 €

Fotbollboken 1960

Eklöw Rudolf red
232 sidor
Häftad Å&Å 1960, 29-årgången, illustrerad. Agne Simonsson omslag, Djurgården årets guldlag. Svenska fotbollförbundets officiella kalender
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1961
 Pris: 70 kr / 8,0 €

Fotbollboken 1961

Eklöw Rudolf red
216 sidor
Häftad Sv.F.F.1961 illustrerad. Svenska fotbollförbundet kalender 30:e årgången. Orvar Bergmark på omslag

Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1962
 Pris: 70 kr / 8,0 €

Fotbollboken 1962

Eklöw Rudolf red
160 sidor
Häftad Å&Å 1962 31-årgången illustrerad. Bengt "Zamora" Nyholm på framsidan. Svenska fotbollförbundets officiella kalender
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1963
 Pris: 70 kr / 8,0 €

Fotbollboken 1963

Eklöw Rudolf red
160 sidor
Häftad Å&Å 1963 32-årgången illustrerad. Omslag Mr Garrincha med sin lyckohund. Svenska fotbollförbundets officiella kalender

Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1966
 Pris: 90 kr / 10,3 €

Fotbollboken 1966

Eklöw Rudolf red.
160 sidor
Häftad Å&Å 1966 illustrerad.Svenska fotbollsförbundets officiella seriekalender. Omslag Mästare och målspottare: Bo Larsson
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1976
 Pris: 70 kr / 8,0 €

Fotbollboken 1976

Byström Bobby red.
304 sidor
Häftad SFF 1976 illustrerad. Svenska fotbollförbundets kalender.Dags att byta linje!
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1977
 Pris: 70 kr / 8,0 €

Fotbollboken 1977

Ahlner Sten red.
278 sidor
Häftad Sv.F.F.1977 illustrerad. Svenska fotbollförbundet kalender. Omslag Anders Linderoth
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1982
 Pris: 70 kr / 8,0 €

Fotbollboken 1982

Ahlner R. Sten
287 sidor
Häftad Sv.F.F.1982 illustrerad. Svenska fotbollförbundet kalender. I Fotbollboken finns adresser och telefonnummer till föreningar, lagens kontaktpersoner, domare, tränare, föreningsutvecklare, instruktörer m fl inom svensk fotboll.

Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1983
 Pris: 90 kr / 10,3 €

Fotbollboken 1983

Ahlner R. Sten
292 sidor
Häftad Sv.F.F.1983 illustrerad. Svenska fotbollförbundet kalender. Nya fotbollboken
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1984
 Pris: 90 kr / 10,3 €

Fotbollboken 1984

Ahlner R. Sten
254 sidor
Häftad Sv.F.F.1984 illustrerad. Svenska fotbollförbundet kalender


Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1985
 Pris: 90 kr / 10,3 €

Fotbollboken 1985

Svenska Fotbollförbunder red.
271 sidor
Häftad SFF.1985 illusterad. Årsbok Svenska fotbollförbundet tävlingskalender. Omsla Torbjörn Nilsson

Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1986
 Pris: 90 kr / 10,3 €

Fotbollboken 1986

Svenska Fotbollförbundet
264 sidor
Häftad SFF.1986 illusterad. Årsbok Svenska fotbollförbundet tävlingskalender. Omslag Glenn Strömberg
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1987
 Pris: 90 kr / 10,3 €

Fotbollboken 1987

Svenska Fotbollförbundet
296 sidor
Häftad SFF.1987 illusterad. Årsbok Svenska fotbollförbundet tävlingskalender. Omslag Robert Prytz
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1993
 Pris: 90 kr / 10,3 €

Fotbollboken 1993

Svenska Fotbollförbundet
379 sidor
Häftad SFF.1993 illusterad. Årsbok Svenska fotbollförbundet tävlingskalender. Omslag Janne Eriksson
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 1999
 Pris: 50 kr / 5,7 €

Fotbollboken 1999 (Förlagsny)

Ahlström Jan red.
360 sidor
Häftad SFF.1999 illusterad. Årsbok Svenska fotbollförbundet tävlingskalender. Omslag Henrik Larsson
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 2000
 Pris: 50 kr / 5,7 €

Fotbollboken 2000 (Förlagsny)

Svenska fotbollförbundet
367 sidor
Häftad SFF.2000 illusterad. Årsbok Svenska fotbollförbundet tävlingskalender
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 2001
 Pris: 50 kr / 5,7 €

Fotbollboken 2001 (Förlagsny)

Svenska fotbollförbundet
400 sidor
Häftad SFF.2001 illusterad. Årsbok Svenska fotbollförbundet tävlingskalender. Omslag guldbollsvinnaren Magnus Hedman

Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 2002
 Pris: 50 kr / 5,7 €

Fotbollboken 2002 (Förlagsny)

Svenska fotbollförbundet
399 sidor
Häftad SFF.2002 illusterad. Årsbok Svenska fotbollförbundet tävlingskalender. Omslag guldbollsvinnare Patrik Andersson
Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 2004
 Pris: 90 kr / 10,3 €

Fotbollboken 2004 (Förlagsny)

Saleteg Thomas red.
400 sidor
Häftad Svenska fotbollförlaget 2004 illusterad. Svenska fotbollförbundets officiella kalender. Jubileum SvFF 1904-2004 100 år.

Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 2006
 Pris: 50 kr / 5,7 €

Fotbollboken 2006 (Förlagsny)

Saleteg Thomas red
431 sidor
Häftad Svenska fotbollförlaget 2006 illusterad. Svenska fotbollförbundets officiella kalender

Läs mer / Större bild
Fotbollboken Fotbollboken 2010
 Pris: 60 kr / 6,9 €

Fotbollboken 2010 (Förlagsny)

Saleteg Thomas red
456 sidor
Häftad Svenska fotbollförlaget 2010 illusterad. Svenska fotbollförbundets officiella kalender

Läs mer / Större bild