Program (115st)

Missa inte eventuella underkategorier till vänster i menyn

Se fotboll program

Äldre program finns under  All old sportbooks - old program.


Program Alpina SM 1995 Program 26 mars-1 april
 Pris: 80 kr / 9,2 €

Alpina SM 1995 Program 26 mars-1 april

Solfteå Alpina klubb
38 sidor
Häfte 15x21 cm klammerhäftad Solfteå Alpina klubb 1995. Illustrerad. Ett klistermärke ingår. Gott skick.
Läs mer / Större bild
Program Boxing Programs  Ingemar Johansson v Floyd Patterson 26 juni 1959.
 Pris: 4400 kr / 505,7 €

Boxing Programs Ingemar Johansson v Floyd Patterson 26 juni 1959.

Souvenirprogram Madison Square Garden
36 sidor
Programs Heavyweight Boxing Championship Madison Square Garden New York ill. 1959. With autographs of Ingemar Johansson on frontside, very nice. Frontside The first inter-racial boxing championship was held between Tom Gribb Great Britain against Tom Molineaus U.SA 1810. Autographs of Ingemar Johansson on frontside,
FRI FRAKT-FREE DELIVERY!

Läs mer / Större bild
Program Brottning SM-Juniorer Grekisk-Romersk stil
 Pris: 50 kr / 5,7 €

Brottning SM-Juniorer Grekisk-Romersk stil

Svenska Mästerskapet Brottning juniorer
24 sidor
Häfte Skånes Brottningsförbund, 1989 Helsingborg illustrerad SM-Juniorer Grekisk-Romersk stil
Läs mer / Större bild
Program Cup-Final Skandiacupen 1991 Norrköping-Öster IF
 Pris: 80 kr / 9,2 €

Cup-Final Skandiacupen 1991 Norrköping-Öster IF

Svenska Fotbollförbundet
24 sidor
Program Cup-Final (Svenska-cupen)1991 illustrerad. IFK Norrköping-Öster IF Råsunda stadion 26 juni 1991
Läs mer / Större bild
Program Davis Cup Sverige-Australien 1985
 Pris: 70 kr / 8,0 €

Davis Cup Sverige-Australien 1985

Svenska Tennisförbundet red.
96 sidor
Program ITF 1985 illustrerad. Davis Cup Sverige-Australien semifinal 4/10-6/10 Baltiska hallen Malmö 1985. Omslag lite vattenskadat.
Läs mer / Större bild
Program Davis Cup Sverige-Tyskland 1993
 Pris: 80 kr / 9,2 €

Davis Cup Sverige-Tyskland 1993

Svenska Tennisförbundet red.
88 sidor
Program ITF 1993 illustrerad. Davis Cup Sverige-Tyskland 1993 24/9-26/9 Borlänge.
Läs mer / Större bild
Program Davis Cup Sverige-USA Final
 Pris: 200 kr / 23,0 €

Davis Cup Sverige-USA Final

Svenska Tennisförbundet red.
112 sidor
Program ITF 1984 illustrerad. Davis Cup Sverige-USA final 16/12-18/12 1984 Scandinavium Göteborg.

Läs mer / Större bild
Program Davis Cup tennis Sverige-Frankrike
 Pris: 80 kr / 9,2 €

Davis Cup tennis Sverige-Frankrike

Svenska Tennisförbundet red.
56 sidor
Souvenirprogram World group final 1996 Sweden-France 29/11-1/12 1996 Malmö Mässan illustrerad.
Läs mer / Större bild
Program Davis cup tennis Sverige-Ryssland
 Pris: 40 kr / 4,6 €

Davis cup tennis Sverige-Ryssland

Svenska Tennisförbundet
44 sidor
Häftad Program illustrerad Sverige-Ryssland 6/4-8/4 Baltiska Hallen Malmö 2001
Läs mer / Större bild
Program Endspiel des pokals der Europäischen meistervereine PSV Eindhoven-Benfica Lissabon 1988
 Pris: 180 kr / 20,7 €

Endspiel des pokals der Europäischen meistervereine PSV Eindhoven-Benfica Lissabon 1988

Offizielle UEFA
40 sidor
Program Uefa 1988 ill. Endspiel des pokals der Europäischen meistervereine PSV Eindhoven-Benfica Lissabon 25/5 1988 Necksrstadion Stuttgart
Läs mer / Större bild
Program European Champions Clubs Cup Malmö FF - Nottingham Forest 30/5 1979
 Pris: 150 kr / 17,2 €

European Champions Clubs Cup Malmö FF - Nottingham Forest 30/5 1979

Malmö Fotbollförening
18 sidor
Program för MFF European Champions Clubs Cup Munich 30/5 1979 finals. Malmö FF - Nottingham Forest. lite fuktskadat 3 sidor /water damaged.

Läs mer / Större bild
Program Final Svenska Cupen Gefle IF-Helsningborgs IF 2006
 Pris: 60 kr / 6,9 €

Final Svenska Cupen Gefle IF-Helsningborgs IF 2006

Hellström Sune & SvFF
14 sidor
Program Final Svenska Cupen Gefle IF-Helsningborgs IF 11/11 2006 Råsunda. nyskick
Läs mer / Större bild
Program Football programme Arsenal-Manchester City 23/3 1974
 Pris: 90 kr / 10,3 €

Football programme Arsenal-Manchester City 23/3 1974

Official programme Arsenal
16 sidor
Programme Arsenal-Manchester City 23/3 1974 illustration matchnote.
Läs mer / Större bild
Program Football programme Burnley och Nottingham Forest 1964
 Pris: 80 kr / 9,2 €

Football programme Burnley och Nottingham Forest 1964

Burnley Football Club
15 sidor
Häfte Matchprogram från engelska div. 1, den 8 september 1964 mellan Burnley och Nottingham Forest.
Läs mer / Större bild
Program Football programme England vs Greece
 Pris: 90 kr / 10,3 €

Football programme England vs Greece

Official programme
16 sidor
Football programme European Football Championship England v Greece, wednesday 21st april 1971 on Wembley.
Läs mer / Större bild
Program Football programme FA-cupen 1981
 Pris: 60 kr / 6,9 €

Football programme FA-cupen 1981

Offical program Milk-cup
28 sidor
FA-cupen Liverpool-Altrincham 3/1 1981, round three
Läs mer / Större bild
Program Football programme FA-cupen 1982
 Pris: 60 kr / 6,9 €

Football programme FA-cupen 1982

Offical program Milk-cup
16 sidor
Programme FA-cupen, Everton-Arsenal 9/11 1982, round three.
Läs mer / Större bild
Program Football programme FA-cupen 1985 Final Norwich-Sunderland
 Pris: 100 kr / 11,5 €

Football programme FA-cupen 1985 Final Norwich-Sunderland

Offical program Milk-cup final
50 sidor
Programme FA-cupen Norwich-Sunderland 24/3 1985 Final
Läs mer / Större bild
Program Football programme Manchester City vs Liverpool 22nd aug.1962
 Pris: 120 kr / 13,8 €

Football programme Manchester City vs Liverpool 22nd aug.1962

Manchester City F.C.
18 sidor
Football programme Manchester City v Liverpool 22nd aug.1962
Läs mer / Större bild
Program Fotboll-Euro 92 Danmark-Tyskland Final
 Pris: 500 kr / 57,5 €

Fotboll-Euro 92 Danmark-Tyskland Final

UEFA
54 sidor
Program EUFA 2002 illustrerd. Danmark-Tyskland 26/6 1992 Göteborg. Officielt program UEFA. nyskick !


Läs mer / Större bild
Program Fotboll-Euro 92 Frankrike-England
 Pris: 80 kr / 9,2 €

Fotboll-Euro 92 Frankrike-England

Officielt program UEFA
58 sidor
Program Fotboll-Euro 92 Frankrike-England,14/6,1992 Malmö stadion -EM 92


Läs mer / Större bild
Program Fotboll-Euro 92 Sverige-Frankrike
 Pris: 90 kr / 10,3 €

Fotboll-Euro 92 Sverige-Frankrike

Officielt program
58 sidor
Program Sverige-Frankrike 10/6 1992 Stockholm EM- 1992


Läs mer / Större bild
Program Fotbollprogram Malmö BI-Lunds BK 1935
 Pris: 300 kr / 34,5 €

Fotbollprogram Malmö BI-Lunds BK 1935

Idrottsplatsens Fotbollprogram
8 sidor
A-4 Program Idrottsplatsens Fotbollprogram 26/5 1935 Malmö. Division 2 södra gruppen, Malmö BI-Lunds BK. Tillskrift framsida 1935, samt inskrivet resultat. FRI FRAKT-FREE DELIVERY!

Läs mer / Större bild
Program Fotbolls-EM kval Sverige - Tjeckoslovakien 1983
 Pris: 90 kr / 10,3 €

Fotbolls-EM kval Sverige - Tjeckoslovakien 1983

Euro officiellt matchprogram
35 sidor
Program illustrerad. Fotboll EM kval1983 Sverige-Tjeckoslovakien Råsunda 21/9 1983. 25 års VM-Jubileum 1958-1983
Läs mer / Större bild
Program Fotbollslandskamp Sverige-Tjeckien 17/8 2005
 Pris: 50 kr / 5,7 €

Fotbollslandskamp Sverige-Tjeckien 17/8 2005

Hellström Sune & SvFF
44 sidor
Program Fotboll landskamp Sverige-Tjeckien 17/8 2005 Ullevi.
Läs mer / Större bild
 Pris: 90 kr / 10,3 €

Fotbollsprogram Hammarby-Malmö FF 20/9 1959

Hammarby IF
32 sidor
Häfte Fotbollstadion 20/9 1959 nr.24 illustrerad. Program Hammarby-Malmö FF 20/9 1959
Läs mer / Större bild
Program Fotbollsprogram Sverige - Brasilien 1983
 Pris: 150 kr / 17,2 €

Fotbollsprogram Sverige - Brasilien 1983

Svenska Fotbollsförbundet
60 sidor
Häfte sff 1983 illustrerad. Match- jubileumsprogram 22/6 1983 Ullevi.
Läs mer / Större bild
Program Fotbollsprogram Sverige EM-kval 2006-07
 Pris: 180 kr / 20,7 €

Fotbollsprogram Sverige EM-kval 2006-07 (Förlagsny)

Svenska fotbollförbundet
224 sidor
5 Program Svenska fotbollförbundet 2006-07 illustrerad. Sverige - Liechtenstein 6/9 2006, Sverige - Spanien 7/10 2006, Sverige - Nordirland 17/10 2007, Sverige - Lettland 21/11 2007, Sverige-Danmark 8/9 2007 nyskick
Läs mer / Större bild
Program Fotbollsprogram Sverige-Chile 2/6 2006
 Pris: 40 kr / 4,6 €

Fotbollsprogram Sverige-Chile 2/6 2006

Hellström Sune & SvFF
48 sidor
Program Fotboll Sverige-Chile 2/6 2006, Råsunda fotbollslandskamp
Läs mer / Större bild
Program Fotbollsprogram Sverige-Ungern 1955
 Pris: 140 kr / 16,1 €

Fotbollsprogram Sverige-Ungern 1955

Svenska fotbollförbundet
16 sidor
Program SFF illustrerad 1955. Sverige och Ungern på FotbollStadion den 11 maj 1955. I Ungerns lag bl.a. Ferenc Puskas, fint ex.
Läs mer / Större bild
 Pris: 50 kr / 5,7 €

Fri idrott Universitetsmatchen Köpenhamn-Lund

Universitetsmatchen
15 sidor
Häfte, den 10/10 1937 Lunds IP Universitetsmatchen Köpenhamn-Lund 1937,fri idrott
Läs mer / Större bild
 Pris: 80 kr / 9,2 €

Guide to the Tokyo Olympic Games 1964

Organizing committe & Canon Camera
2 sidor
Map and programme for the games of the XVIII Olympiad Tokyo
Läs mer / Större bild
Program Handball Championnat du monde
 Pris: 80 kr / 9,2 €

Handball Championnat du monde

officiellt program
30 sidor
Häfte Handball Championnat du monde samedi 21 mardi 24 fevrier 1981. France, Suede, Islande, Hollande, Autriche. Saint-etienne 1981 VM-handboll
Läs mer / Större bild
Program Hastighetstävling
 Pris: 50 kr / 5,7 €

Hastighetstävling

Malmö automobilklubb
20 sidor
Program hastighetstävlingar Jägersro travbana 9/5 1964
Läs mer / Större bild
Program HIFs flygresa till Fjärran Östern nov.-dec. månad 1949
 Pris: 500 kr / 57,5 €

HIFs flygresa till Fjärran Östern nov.-dec. månad 1949

Helsingborgs IF styrelse
2 sidor
Stencil A4 Helsingborgs IF styrelse dokument 1949. Huvudskrift för avdelningar; ledning, spelare, information, lagledaren, materialförvaltaren, efter dagens program, deltagarna är skyldig ledningen. ovanligt. FRI FRAKT-FREE DELIVERY!
Läs mer / Större bild
Program Huvudprogram FIS Sollefteå 1934
 Pris: 700 kr / 80,5 €

Huvudprogram FIS Sollefteå 1934

Fédération Internationale de Ski
136 sidor
Program FIS 1934 illustrerad + karta. Världsmästerskapen i nordisk skidsport 1934 Sollefteå 21-26 februari 1934. lite nött omslag samt inskrivet resultat, ovanlig
Läs mer / Större bild
Program Internationella ryttartävlingar 1953
 Pris: 80 kr / 9,2 €

Internationella ryttartävlingar 1953

Malmö civila ryttareförbund & Kvällsposten
24 sidor
Program Internationella ryttartävlingar Husarkasernen Malmö 30/5-31/5 1953 med banskisser
Läs mer / Större bild
Program Kapplöpningarna i Stockholm 8 september 1918
 Pris: 2000 kr / 229,9 €

Kapplöpningarna i Stockholm 8 september 1918

Stockholms Kapplöpningssällskap
12 sidor
Program Kapplöpningarna i Stockholm Lindarängen. Program sist löpningsdagen den 8 september 1918 på Lindarängsbanan. Historiskt program Last programme from racecourse . FRI FRAKT-FREE DELIVERY!
Läs mer / Större bild
Program Landskamp boxning Sverige-Danmark 1935
 Pris: 90 kr / 10,3 €

Landskamp boxning Sverige-Danmark 1935

Dansk amatör bokseunion
8 sidor
Boxningsprogram, Landskamp boxning Sverige-Danmark 24/3 1935


Läs mer / Större bild
Program Malmö FF-Videoton SC 1978
 Pris: 100 kr / 11,5 €

Malmö FF-Videoton SC 1978

Persson Eric red.
36 sidor
Souvenirprogram MFF-Bladet 1985 illustrerad. Europacupen 1985 Malmö FF-Videoton SC Ungern. Ink. MFF-notiser (4 s.)
Läs mer / Större bild
Program Nackas minne 27/1 1988
 Pris: 120 kr / 13,8 €

Nackas minne 27/1 1988

Stockholmsalliansen
31 sidor
Program/tidskrift Nackas minne 27/1 1988 Stockholmsalliansen illustrerad. Nackas minne var en inomhusturnering i fotboll
Läs mer / Större bild
Program Nationella tävlingar i allmän idrott 1913
 Pris: 200 kr / 23,0 €

Nationella tävlingar i allmän idrott 1913

Malmö allmänna idrottsförening
12 sidor
Klammerhäftad M.A.I. nationella tävlingar i allmän idrott söndagen 18 maj 1913 Malmö. resultat inskrivet samt noteringar baksidan.
Läs mer / Större bild
Program Official program of 2004 IIHF world championship hockey
 Pris: 160 kr / 18,4 €

Official program of 2004 IIHF world championship hockey (Förlagsny)

Official program IIHF
106 sidor
Häftad/papperback praha IIHF 2004 illustration. Official program of 2004 IIHF world championship hockey 24/4-9/5. text english. Program Hockey-VM 2004 Tjeckien
Läs mer / Större bild
Program Oktober-Samba  Brasilien-Ecuador
 Pris: 60 kr / 6,9 €

Oktober-Samba Brasilien-Ecuador

Huber Philppe
23 sidor
Program kentaro 2006 illustrerad. Matchprogram Fotbollsfest, Oktober-Samba Brasilien-Ecuador 10/10 2006 Råsunda
Läs mer / Större bild
Program Olympic Games Melborne Australia 22 Nov-8 Dec 1956
 Pris: 250 kr / 28,7 €

Olympic Games Melborne Australia 22 Nov-8 Dec 1956

Australian News and Information Bureau
22 sidor
Häfte Australian News and Information Bureau for the Organising Committee XVIth Olympiad 1956 illustrerad.
Läs mer / Större bild
Program Program Brottnings- och löpningstävlingar 1908
 Pris: 250 kr / 28,7 €

Program Brottnings- och löpningstävlingar 1908

Gymnastik & Atletlubben Enighet
4 sidor
Program Gymnastik & Atletlubben Enighet Brottnings och löpningstävlingar den 6 september 1908. resultat inskivet.
Läs mer / Större bild
Program Program European Athletics Championships 7/8-12/8 2006
 Pris: 150 kr / 17,2 €

Program European Athletics Championships 7/8-12/8 2006

Göteborgs-Posten
210 sidor
6 st. Programmes GP 2006 ill. (ej avslutningdagen) the 19th European Athletics Championships august 6-13 2006 Göteborg. tidning GP
Läs mer / Större bild
Program Program European Athletics Championships friidrott 2006 08 07-2006 08 12
 Pris: 150 kr / 17,2 €

Program European Athletics Championships friidrott 2006 08 07-2006 08 12

Göteborgs-Posten
259 sidor
6 st. Programmes GP 2006 ill. (ej avslutningdagen) the 19th European Athletics Championships august 6-13 2006 Göteborg.
Läs mer / Större bild
Program Program för vattenidrottsfesten Djurgårdsbrunnsviken 1902
 Pris: 300 kr / 34,5 €

Program för vattenidrottsfesten Djurgårdsbrunnsviken 1902

Sveriges Centralförening för idrottens främjande
8 sidor
Program Sveriges Centralförening för idrottens främjande, Stockholms rodd-kappsimnings-simsällskap 1902 illustrerad karta. Program för vattenidrottsfesten Djurgårdsbrunnsviken 1902 9/8-10/8. På titelsidan 4 nålstick samt tillskrift obs sid7, samt stämpel, sidan 5-6 skada i övre och undre hörnen (ingen textförlust)ovanlig FRI FRAKT-FREE DELIVERY!
Läs mer / Större bild
Program Program Gotaloppet 100 km. 1934
 Pris: 100 kr / 11,5 €

Program Gotaloppet 100 km. 1934

Örgryte Velocipedklubb
8 sidor
Program Örgryte Velocipedklubb Götaloppet 100 km. 1934 Startlistor och reklam. nött vikt omslag
Läs mer / Större bild
Program Program IFK Hessleholm - Malmö Idrottsförening 1908
 Pris: 9000 kr / 1 034,5 €

Program IFK Hessleholm - Malmö Idrottsförening 1908

Officiellt fotbollsprogram
1
Programblad/programme Football, Fotboll Hessleholms Idrottsplats 1908. Resultat :IFK Hessleholm - Malmö Idrottsförening (f.d. B.K. Idrott BK) 2-3. Idrott övergick under en kort tid till IFK Malmö, för att sedan bilda Malmö Fotboll Förening (MFF) 1910 (Se laguppställningen som innehållar mångaq kända namn från MFFs bildande. Första året 1910 spelade Malmö FF 19 matcher (Den första mot IFK Hässleholm förlust 1-2) Rare nice ex. Ovanlig, fint ex. One of the oldest footballprogramme in Sweden ? Ett av de äldst bevarade fotbollsprogramen i Sverige?. Inramning med syrafritt papper Galleri ABCD. FRI FRAKT-FREE DELIVERY!
Läs mer / Större bild
Program Program IFK:s Tiokampstäfling 1908
 Pris: 200 kr / 23,0 €

Program IFK:s Tiokampstäfling 1908

IFK Malmö
4 sidor
Program IFK:s Tiokampstäfling 30 augusti 1908. Inskivet resultat. Det var IFK Malmö som 1902 introducerade tiokamp i Sverige
Läs mer / Större bild
Program Program klubbmatchen friidrott 1908
 Pris: 200 kr / 23,0 €

Program klubbmatchen friidrott 1908

IFK Malmö
8 sidor
Programhäfte klubbmatchen mellan Köpenhamns Fotsportsförening, IFK Helsingborg och IFK Malmö å Malmö Idrottsplats 5 juli 1908. Inskrivna resultat.klammerhäftad rostig
Läs mer / Större bild
Program Program MAI Nationella tävlingar 18 maj 1913
 Pris: 200 kr / 23,0 €

Program MAI Nationella tävlingar 18 maj 1913

Malmö Allmänna Idrottsförening MAI
11 sidor
Program Nationella tävlingar 18 maj 1913. Friidrott, med inskrivet resultat.klammerhäftad rostig
Läs mer / Större bild
Program Program Nationella Tävlingar i allmän idrott 1914
 Pris: 250 kr / 28,7 €

Program Nationella Tävlingar i allmän idrott 1914

M.A.I. & M.P.G.I.
12 sidor
Klammerhäftad M.A.I.& M.P.G. Program Nationella Tävlingar i allmän idrott måndagen den 1 juni 1914. Ifyllt program med resultat och pris.
Läs mer / Större bild
Program Program och  vägvisare till IFK: dag 1909
 Pris: 180 kr / 20,7 €

Program och vägvisare till IFK: dag 1909

IFK Sundsvall
10 sidor
Folder IFK Sundsvall 1909. Program och vägvisare till IFK: dag å stadshusets festivitetssal lördagen 6/2 och söndagen 7/2 1909 kl. 6 e.m. lagad med tejp och stäplad
Läs mer / Större bild
Program Program Olympiska spelen 1924 i Paris.
 Pris: 500 kr / 57,5 €

Program Olympiska spelen 1924 i Paris.

International Olympic Committee
8 sidor
4 st utrivna/withdrawal side programme Olympiska spelen 1924 i Paris. Resultaten är för 10 kamp/decathlon, 100 m. och sammanställning av poängen side 17-24. The men's decathlon was a track and field athletics event held as part of the athletics at the 1924 Summer Olympics Paris programme. Inskrivna svenskar som är med i listorna är som följer: 100m H Jansson. 11.4 sek. S Lundgren 11.8 sek, H Lindblad 12 sek. A P Andersson 12 sek FRI FRAKT-FREE DELIVERY!

Läs mer / Större bild
Program Program Prince Naseem v Kevin Kelley
 Pris: 180 kr / 20,7 €

Program Prince Naseem v Kevin Kelley

Sports network
32 sidor
Program Madison square garden 1997. Fista of Fire, WBO featherweight championship - Prince Naseem v Kevin Kelley 19/12 1997
Läs mer / Större bild
 Pris: 140 kr / 16,1 €

Program Skidor 26:e Vasaloppet

Organisationskommitten Vasaloppet
40 sidor
Häfte program Skidor 26:e Vasaloppet jämte nationell tävling 20 km damer 6/3 1949


Läs mer / Större bild
Program Program Skidor 41:a Vasaloppet
 Pris: 90 kr / 10,3 €

Program Skidor 41:a Vasaloppet

Organisationskommitten Vasaloppet
89 sidor
Häfte program Skidor 41:a Vasaloppet Söndag 1 mars 1964


Läs mer / Större bild
Program Program SM på skidor Skellefteå 2004
 Pris: 50 kr / 5,7 €

Program SM på skidor Skellefteå 2004

Skellefteå skidklubb
6 sidor
Program SM på skidor Skellefteå 27/3 2004. Startlista stafett damer lag fristil samt startlista herrar lag fristil. Sista sidan överstiktskarta skidstadion.
Läs mer / Större bild
Program Program vid Nordiska spelens skidtäflingar 1913
 Pris: 800 kr / 92,0 €

Program vid Nordiska spelens skidtäflingar 1913

Svenska skidförbunder
20 sidor
Klammerhäftad 14x20 cm Svenska skidförbundet 1913. Internationell längdlöpning å 90, 60 och 30 km. Internationell kombinerad terränglöpning och backlöpning m.m. Ritat på tre sidor. För övrigt i gott skick. Ovanlig. FRI FRAKT-FREE DELIVERY!
Läs mer / Större bild
Program Program World Championship in Athletics Göteborg 1995
 Pris: 350 kr / 40,2 €

Program World Championship in Athletics Göteborg 1995

Officiellt IAAF
160 sidor
5 Häfte/sawe The programme no.5-8 and 10. daylight 8/8- 13/8 1995 illustration. IAAF World Championship in Athletics Göteborg 1995. VM- friidrott Göteborg program no. 5-8 samt 10.
Läs mer / Större bild
Program Programboken O-Ringen 2003
 Pris: 40 kr / 4,6 €

Programboken O-Ringen 2003 (Förlagsny)

Bringert Klas red.
173 sidor
Häftad programbok oringenföreningen 2003 illustrerad. O-Ringen Bohuslän-Dal 19/6-25/6 2003.
Läs mer / Större bild
Program Programme Athletics 2.8 XIVth Olympiad London 1948
 Pris: 200 kr / 23,0 €

Programme Athletics 2.8 XIVth Olympiad London 1948

Official programme
16 sidor
Programme Athletics 2.8 XIVth Olympiad London 1948 at the empire stadium Wembley.saknar baksidan och är tejpad i ryggen.
Läs mer / Större bild
Program Programme Athletics 31.7 XIVth Olympiad London 1948
 Pris: 380 kr / 43,7 €

Programme Athletics 31.7 XIVth Olympiad London 1948

Official Programme
16 sidor
Programme Athletics 31.7 XIVth Olympiad London 1948 at the empire stadium Wembley. några anteckningar med blyerts./some notes

Läs mer / Större bild
Program Programme Athletics 4.8 XIVth Olympiad London 1948
 Pris: 400 kr / 46,0 €

Programme Athletics 4.8 XIVth Olympiad London 1948

Official Programme
16 sidor
Programme Athletics 4.8 XIVth Olympiad London 1948 at the empire stadium Wembley.
Läs mer / Större bild
 Pris: 90 kr / 10,3 €

Ridsporttävlingar 1954

Malmö civila ryttareförbund
50 sidor
Program Ridsporttävlingar Husarkasernen Malmö 21/5-23/5 1954 med banskisser
Läs mer / Större bild
Program Silverstone special revs racing programme
 Pris: 150 kr / 17,2 €

Silverstone special revs racing programme

firebird
24 sidor
Häfte firebird 1985 illustrerad. Silverstone special revs racing programme acornsoft open day. Formula One
Läs mer / Större bild
Program Skånes Distriksmästerskap Brottning & Atletik 1909
 Pris: 200 kr / 23,0 €

Skånes Distriksmästerskap Brottning & Atletik 1909

G.A.K. Standard Limhamn
4 sidor
Program Skånes Distriksmästerskap Brottning & Atletik 20/6 1909, ifyllt vinnare olika grenar. namnad


Läs mer / Större bild
 Pris: 100 kr / 11,5 €

SM på skidor Falun 16-23 februari 1947

Svenska skidförbundet
112 sidor
Program Svenska skidförbundet 1947 illustrerad + karta. SM på skidor i Falun 16-23 februari 1947. Vinterspelen i Falun. Skada bokrygg, vikt omslag baksida.
Läs mer / Större bild
Program Spanska Ridskolans uppvisning Malmö
 Pris: 50 kr / 5,7 €

Spanska Ridskolans uppvisning Malmö

Malmö civila ryttareförbund & Kvällsposten
12 sidor
Häfte Malmö civila ryttareförbund & Kvällsposten. Malmö idrottsplats 13/8 första uppvisningen i sydsverige.
Läs mer / Större bild
 Pris: 30 kr / 3,4 €

Svenska Skidspelen Falun 5-8 mars 1987

Svenska Skidspelen & Falu kommun
1 sida
Programblad för Svenska Skidspelen 1987 illustrerad.
Läs mer / Större bild
Program Sverige VM-kval 2001
 Pris: 200 kr / 23,0 €

Sverige VM-kval 2001

Hellströmer Sune red.
200 sidor
4 Program Svenska fotbollförbundet 2001 illustrerad. VM-kval Sverige-Slovakien 2/6, Sverige-Makedonien 24/3, Sverige-Azerbajdzjan 7/10, Sverige-Moldavien 6/6.
Läs mer / Större bild
Program Sverige-England, Jubileumslandskampen,10/6 1979
 Pris: 90 kr / 10,3 €

Sverige-England, Jubileumslandskampen,10/6 1979

Ahlner R. Sten red.
40 sidor
Souvenirprogram Sverige-England Jubileumslandskampen i fotboll 10/6 1979, illustrerat. Med anledning av Svenska Fotbollförbundet 75 år
Läs mer / Större bild
Program Sveriges Grand Prix i moto-cross 1952
 Pris: 120 kr / 13,8 €

Sveriges Grand Prix i moto-cross 1952

Sveriges Motorfederation
48
Klammerhäftad Program Sveriges Grand Prix i moto-cross 1954 Saxtorp 24/8 1952 illustrerad.
Läs mer / Större bild
Program Sveriges Grand Prix i moto-cross 1954
 Pris: 120 kr / 13,8 €

Sveriges Grand Prix i moto-cross 1954

Sveriges Motorfederation
48 sidor
Klammerhäftad Program Sveriges Grand Prix i moto-cross 1954 Saxtorp 22/8 1954 illustrerad.
Läs mer / Större bild
Program T T Skåneloppet 1951
 Pris: 120 kr / 13,8 €

T T Skåneloppet 1951

Svenska motorklubben Kristianstad
24 sidor
Klammerhäftad Program Skåneloppet 16/9 1951 TT-banan Råbelöv illustrerad. Noteringar i programet
Läs mer / Större bild
Program T T Skåneloppet 1954
 Pris: 90 kr / 10,3 €

T T Skåneloppet 1954

Svenska motorklubben Kristianstad
56 sidor
Klammerhäftad Program Skåneloppet 12/9 1954 TT-banan Råbelöv illustrerad. Noteringar i programet och framsida
Läs mer / Större bild
Program T T Skåneloppet 1956
 Pris: 100 kr / 11,5 €

T T Skåneloppet 1956

Svenska motorklubben Kristianstad
72 sidor
Klammerhäftad Program Skåneloppet 22-23/9 1956 TT-banan Råbelöv illustrerad. Noteringar i programet
Läs mer / Större bild
Program Tävlingsprogram XV olympiska spelen Helsingfors 1952
 Pris: 200 kr / 23,0 €

Tävlingsprogram XV olympiska spelen Helsingfors 1952

Organisationskommitten Olympiska spelen Helsingfors
16 sidor
Häfte Organisationskommitten Olympiska spelen Helsingfors 1952 illustrerad. Tävlingsprogram och biljettpriser XV olympiska spelen Helsingfors 19/7-3/8 1952
Läs mer / Större bild
Program Ullevibladet IFK Göteborg-IFK Norrköping 1960
 Pris: 80 kr / 9,2 €

Ullevibladet IFK Göteborg-IFK Norrköping 1960

Idrottsjournalisternas klubb
16 sidor
Program Ullevibladet IFK Göteborg-IFK Norrköping 28/8 1960
Läs mer / Större bild
Program Vinterspelen i Falun 1935
 Pris: 280 kr / 32,2 €

Vinterspelen i Falun 1935

Svenska Skidförbundet
80 sidor
Programbok Svenska Mästerskapstävlingar på skidor Vinterspelen i Falun 1935. namnad och inskrivet resultat.
Läs mer / Större bild
Program VM motocross 18 maj 1964 Knutstorp
 Pris: 100 kr / 11,5 €

VM motocross 18 maj 1964 Knutstorp

Hyllinge MS
22 sidor
Program VM motocross 18 maj 1964, delvis inskrivet resultat
Läs mer / Större bild
Program VM på skidor Falun 1974 no. 7
 Pris: 200 kr / 23,0 €

VM på skidor Falun 1974 no. 7

Organisationskommitten VM-skidor & Fis
72 sidor
Häfte VM-skidor Falun 1974 illustrerad. Dagsprogram 16/2-24/2 15 km herrar. inskivet resultat. World ski championships/nordic
Läs mer / Större bild
Program VM Skidor Falun 1954
 Pris: 200 kr / 23,0 €

VM Skidor Falun 1954

Federation Internationale de Ski
48 sidor
Häfte Program VM-skidor Falun 1954 illustrerad. Dagsprogram 20/2-21/2 herrstafett, 50 km herrar, 10 km. damer
Läs mer / Större bild
Program VM speedway 1977 Ullevi
 Pris: 150 kr / 17,2 €

VM speedway 1977 Ullevi

org.kommitten
45 sidor
Program Göteborg 1977 illustrerad. VM finalen i Speeddway 1977 på Ullevi
Läs mer / Större bild
Program VM Speedway 1984
 Pris: 150 kr / 17,2 €

VM Speedway 1984

Svenska motorcykelförbundet
80 sidor
Häfte SVEMO & GMK 1984 illustrerad med inskrivna resultat. Speedway VM-final Ullevi 1/9 1984.


Läs mer / Större bild
 Pris: 40 kr / 4,6 €

VM-kval Sverige-Bulgarien 2005

Svenska fotbollförbundet
46 sidor
Program Svenska fotbollförbundet 2005 illustrerad. Fotboll Sverige-Bulgarien VM-kval 2/9 2005.
Läs mer / Större bild
 Pris: 40 kr / 4,6 €

VM-kval Sverige-Island 12/10 2005

Hellström Sune & SvFF
44 sidor
Program fotboll VM-kval Sverige-Island 12/10 2005, Råsunda
Läs mer / Större bild
 Pris: 100 kr / 11,5 €

World cup olympiskt skidskytte 1984

UIPMB
6 sidor
Program Falun Lugnet 4-8 jan. 1984. World cup olympiskt skidskytte, World cup biathlon 1984
Läs mer / Större bild
Program World speedway championship Final 1972
 Pris: 160 kr / 18,4 €

World speedway championship Final 1972

Official programme
24 sidor
Programme World speedway championship Final Wembley stadium 16/9 1972 ill. inskrivna resultat.
Läs mer / Större bild